כשאת מודדת כמה אני נותן

Bookmark and Share


כשאת מודדת כמה אני נותן

"אהבה אמיתית בין בני זוג היא זו שבה אנחנו רק עסוקים במחשבה איך לתמוך בבן או בת הזוג שלנו, כך שימשיך בתהליך ההתקדמות וההתפתחות שלו, בלי לנסות לשנות את מסלול חייו, כך שיתאים לשלנו"

חתיכת אמירה, הא?

קראתי, אהבתי, שמרתי והנה אני משתפת אתכם. (לא מוצאת את שם הכותב, עימו הסליחה).

איזה כייף זה לתת למישהו שאוהבים, נכון? איזה כייף זה לדעת שהנתינה עשתה לו טוב? תרמה לו? עזרה לו לצמוח במובן מסוים?

לצערי, לא אחת אנחנו עסוקים במדידות. בן זוגי לא הוריד את האשפה כשיצא מהבית, אני לא אשטוף כלים הערב. זוגתי לא עוזרת לי לייצר זמן לספורט שחשוב לי, אני לא 'אוכל' להיות שם כשהיא תרצה להיפגש עם חברה. היא לא מחבקת אותי, אני לא אתחיל ולא אחבק אותה.

נשמע קטנוני, נכון? אבל קיים, חי ובועט בהרבה מערכות יחסים. כמובן במידה זו או אחרת. משתנה מזוג לזוג אבל המקום המתחשבן, המודד ונותן רק לפי מידת הקבלה קיים אצל רוב הזוגות.

בואו נחשוב רגע על הנקה. איזה קסם זה? האישה מניקה את תינוקה וככל שהיא מניקה יותר גופה מייצר יותר ויותר חלב. כשהיא ממעיטה להניק, כמות החלב שגופה מייצר פוחת וכשהיא מפסיקה להניק, גופה מפסיק אף הוא לייצר חלב.

האם יש קשר לנתינה בזוגיות? נסו להיזכר עכשיו בסיטואציה שבה הייתם בנתינה, שעזרתם למישהו. חושו את הגוף. איזו תחושה נהדרת זו. הידיעה שנתתם ועזרתם. סתם כך. רק כדי שיהיה לצד השני טוב.

בדיוק כמו הנקה, ניתן להמשיך ולגלגל את הנתינה. ככל שניתן יותר אהבה כך יהיה לנו יותר לתת. זה עשוי להישמע מוזר, אבל כך בדיוק זה עובד. הנתינה ממלאת את הנותן. ממלאת אותו באופן חד משמעי.

ומי שמרגיש עייף כשהוא בנתינה, מרוקן או מנוצל סימן שהוא לא נותן מתוך אהבה, אלא מתוך ציפייה לקבל חזרה. שהוא עסוק במקום הילדי בתוכו שאומר אבל למה שאני אתן כשהוא לא? זה לא (או)פייר, אני לא אהיה פראייר… ועוד ועוד.

כשאתם מזהים שיחות אלו בתוככם, עצרו לרגע. הזכירו לעצמכם שאתם אוהבים את בן או בת זוגכם. היזכרו בתחושה הנפלאה של הנתינה ותרגלו עוד ועוד נתינה ללא ציפייה לתמורה. כך תתרחקו מתחושות האכזבה הכעס והפחד.

במקום זה, אפשר פשוט לאהוב.

ואולי גם יקרה משהו מפתיע וחדש…

אשמח לשמוע מה דעתך. ניתן להגיב מתחת למאמר הנ"ל.

שיהיה לנו ט"ו באב שמח מלא באהבה,

איזבלה

הוסיפו תגובה:

4 מחשבות על “כשאת מודדת כמה אני נותן

  1. הי איזבלה!

    מאוד אהבתי. יש לנו דרך מחשבה מאוד דומה. פעמיים כבר ניסינו להיפגש. אני אומרת, בואי ננסה פעם שלישית וננצח.

    תודה,
    מיכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>