איך אתה יודע אם זה טוב או רע?

Bookmark and Share
לאחרונה אני ערה יותר ויותר לעובדה שאנחנו מחלקים את מה שקורה לנו לטוב או רע, לחיובי או שלילי.ואני תוהה איך אנחנו יודעים אם מה שקרה הוא טוב או רע? ולמה זה כ"כ חשוב לנו לקטלג הכל לפי טוב או רע?

אחי נפטר לפני 10 שנים. הוא היה איש יקר ויוצא דופן. נאמן לעצמו ורק לעצמו. חי חיים קצרים, אך מלאים בבחירות ממקום של הקשבה עצמית. זה רע ללא ספק, זה הדבר הכי רע שקרה לי בחיים – לאבד אותו. הדרך שעשיתי מאז היא ארוכה ונפלאה. הבנתי שהחיים קצרים ושאנחנו לא יכולים לדעת באיזה רגע הם ייפסקו. עזבתי את עבודתי דאז, חיפשתי את ייעודי, מצאתי אותו, הלכתי ללמוד, התפתחתי בדרך רוחנית, התחלתי להבין דברים שמעולם לא טרחתי לחשוב עליהם, התחלתי לעשות מדיטציות כל בוקר, להקשיב יותר לעצמי ולאנשים שבמרחב שלי, לאהוב בני אדם באשר הם שם, לברך את כולם, הפסקתי לראות ולהקשיב לחדשות (אני יודעת מה קורה, אני לא מנותקת, דואגים לעדכן אותי) כי אני בוחרת לא לחיות בפחד, הבנתי שהמערכת יחסים שלי עם אמי היא אחת החשובות לי ביותר ועוד ועוד.

הייתי נותנת איבר מגופי כדי שאחי יישאר פה איתנו, אך לא ביקשו ממני דבר ולא שאלו לדעתי, פשוט לקחו אותו זהו. דבר מהדברים שציינתי קודם לא היה קורה אם לא הייתי ניצבת כ"כ קרוב לכאב ולפרידה.

האם זה טוב? האם זה רע? זה מה שזה. זה מזכיר לי את הסיפור על הזקן הסיני (כן, שוב הזקן הסיני… מה לעשות? הוא חכם). הוא חי בכפר קטן והיה לו בן צעיר וסוס. יום אחד ברח הסוס מהאורווה. באו אנשי הכפר ואמרו לזקן "כמה שזה רע". אמר הזקן "מאיפה אתם יודעים אם זה רע או טוב?" למחרת חזר הסוס. יחד עימו הגיעו סוסי בר רבים. הזקו ובנו פתחו את האורווה וכל הסוסים נכנסו. אמרו אנשי הכפר "כמה שזה טוב". אמר הזקן "מאיפה אתם יודעים אם זה רע או טוב?" יום אחד נפל הצעיר בעת שניסה לאלף את אחד הסוסים ושבר את רגלו. מה אמרו אנשי הכפר? "כמה שזה רע" כמובן. אמר הזקן "מאיפה אתם יודעים אם זה רע או טוב?"  לאחר מכן, באו אנשי צבא ולקחו את צעירי הכפר למלחמה, שבה נהרגו חלק מהם. אבל את הצעיר לא לקחו מכיוון שרגלו היתה שבורה. אז מאיפה אנחנו יודעים אם משהו שקורה הוא טוב או רע? מה שקורה הוא אירוע. ואירוע אינו טוב או רע. הוא אירוע. ההתייחסות שלנו לאותו אירוע הופכת אותו לטוב או רע בעיננו. זאת בהתאם להתנסויות שעברנו בעבר, או בהתאם לחינוך שלנו שלימד אותנו לשפוט דברים, או בהתאם לאמונות שלנו.

אז אולי נרפה מהכותרות ונראה ונחווה כל דבר כמו שהוא ללא הקטגוריות כי לעולם לא נוכל לדעת מה יצא מזה, מה נלמד מזה, מה נרוויח מזה.

רוצה להבין יותר את מהות האימון ההווייתי? לחץ כאן

רוצה לקבוע פגישת אימון איתי? השאר את פרטיך בטופס המצורף.

Comments Closed